Ako môžete čítať moje články pohodlnejšie?

 

Pozrite sa na prvý obrázok.

 

Tu vidíte pracovnú obrazovku na mojom notebooku spolu s otvoreným článkom na mojej stránke. Takto sa dá čítať úplne štandardne, no nemusí to vyhovovať každému. Riešením je práve čítací režim.

 

Ak používate prehliadač MOZILLA...

 

Teraz sa pozrite na zakrúžkovanú červenú časť na obrázku. Uvidíte tam ikonku otvorenej knihy. To je čítací režim. Po kliknutí na ikonku sa Vám otvorí.

 

 

V čítacom režime, môžete pohodlnejšie čítať nielen moje, ale všetky články na internete.

 

Kliknite na ikonku otvorenej knihy a objaví sa Vám rovnaký článok len v inom režime. Viď obrázok nižšie.  Tu si môžete v červenom krúžku nastaviť veľkosť písma, jas a podobne.

 

 

Ak sa chcete vrátiť k pôvodnému zobrazeniu, jednoducho kliknite na opäť na ikonku knižky v zelenom krúžku, alebo v červenom krúžku na šípku.

 

 

Ak používate prehliadač GOOGLE CHROME- tak ako ja...

 

Ak používate GOOGLE CHROME- /mimochodom oveľa lepší prehliadač ako je Mozilla/, máte na výber mnoho rozšírení. Sú zadarmo takže si ich môžete pohodlne stiahnuť z obchodu Chrome.


Vyskúšal som už niekoľko čítacích rozšírení, no najlepšie sa mi osvedčil  iREADER.

Pozrite sa na obrázok a prečítajte si text v ňom.

 

 

V iREADER sa dá čítať akýkoľvek text, prostredie je pekné a môžete si ho akokoľvek nastaviť.

 

Ako môžete iREADER získať?

 

/podotýkam, že tieto informácie platia len pre tých z Vás, ktorí používajú prehliadač GOOGLE CHROME/

 

Kliknite na tento odkaz a rozšírenie si jednoducho pridajte do Chromu kliknutím na tlačítko PRIDAŤ DO CHROMU.

 

 

 

Na obrázku to vidíte v malej zmene. Keďže ja v mojom prehliadači iREADER už mám, na obrázku je text PRIDANÉ DO CHROMU. Vy tam budete mať PRIDAŤ DO CHROMU.

 

Akonáhle budete mať rozšírenie pridané, choďte na akýkoľvek článok a kliknite na malú ikonku, ktorá sa Vám zobrazí na lište vpravo hore. Rozšírenie si už ľahko nastavíte. Ak chcete čítací režim opustiť, kliknite na ikonku znova a článok sa zobrazí v pôvodnej podobe.

 

Príjemné čítanie.