Štyri dohody- D.M. Ruiz- kniha

20.05.2015 21:08

Čím je kniha Štyri dohody od M. Ruiza tak prevratná? Jednoduchosťou? Námetom? Múdrosťou? Či jej šírením Jardom Dušekom? Určite všetkým. Ak čítate knihy, ktoré sa síce zdajú byť múdre, ale veľmi im nerozumiete, knižku si určite prečítajte. Ľahko pochopíte. Alebo ak sa chcete samým sebe pozrieť pod pokličku a očividne zmeniť niektoré vaše návyky v správaní a myslení- kniha Vám veľa dá a ešte Vás aj pobaví.

 

štyri dohody

O čom Štyri dohody sú?

 

Poznámka: Zjavne, aby som zachoval akýsi „šmrnc“ Jardy Dušeka, ktorý z tejto knihy čerpá námety na svoje divadelné predstavenia- kúpil som si ju v češtine. Ak je pre Vás v pohode čítať po česky, tak si ju radšej kúpte v češtine. Aj preto z knihy citujem česky...

 

Z prebalu knihy...

 

Ve čtyřech dohodách odhaluje don Miguel Ruiz zdroj omezujících názorú, ktoré nás připravují o radost a vedou ke zbytečnému utrpení. Čtyři dohody, založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí silný kód chování, který dokáže rychle proměnit náš život v nový prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky...“

 

Môj pohľad.

 

Z môjho pohľadu nám kniha ponúka jednoduchý návod ako sa pozrieť na svoje vlastné správanie a zmýšľanie. A práve cez štyri dohody ukryté v knihe ich začať cez seba meniť.

  • Napríklad v prvej dohode si možno uvedomíte ako často hovoríme slová, ktoré nám nič nedávajú, alebo, ktoré nás oberajú o silu.
  • Druhá dohoda mi ešte viac potvrdila, že nech si o Vás myslí hocikto hocičo, nie je to o Vás. Takže môžete byť pokojní. Každý vidíme svet a druhých ľudí hlavne cez seba a svoje vnútorné nastavenia.
  • Tretia dohoda ma len ubezpečila, že vždy je všetko inak. Niekedy si myslíme, že určite to takto je a preto to tak je, lebo to tak musí byť... Vytvárame si dohady... No často sa ukáže, že všetko je aj tak inak...
  • No a posledná Vám jasne hovorí, že najlepšie je robiť naozaj všetko tak ako najlepšie vieme. Tento prístup Vám môže mnohé otvoriť. Napríklad prestanete byť na seba tak prísni a začnete sa mať viac radi.

 

Aké sú to tie Štyri dohody?

 

>>> Nehřešte slovem

>>> Neberte si nic osobně

>>> Nevytvářejte si žádné domněnky

>>> Dělejte vše tak jak nejlépe dovedete

 

 

Knižka je písaná jednoducho. Ľahko sa číta a sprvoti sa možno aj ľahšie chápe. Až sa zdá, že si miestami môžete povedať, že či toto je tá kniha, ktorú tak každý chváli- veď je to jednoduché... Áno, jednoduché to je, no ak sa do nej ponoríte viac, môžete sa sami presvedčiť, že dodržiavanie týchto dohôd môže byť pomerne tvrdým orieškom.

miguel ruiz

 

No už len to, že sa na slová z knihy pozriete a uvedomíte si nejaký „aha moment“ /napríklad Aha- tak to som celý ja. Aha, tak toto je zjavne o mne. Aha, no má pravdu.../, môžete začať svoje správanie pozorovať z iného uhla a kontrolovať sa. A samozrejme meniť svoje „staré dohody“ za pomoci nových dohôd v knihe obsiahnutých. Získate tak mnoho darov o ktorých teraz ešte vôbec nemusíte vedieť.

 

Túto milú a úprimnú knižku Vám srdečne odporúčam!

 

Z knihy...

 

Jedné noci když spal v jeskyni, se mu zdálo, že vidí své spící tělo. Za úplňku vyšel z jeskyně ven. Obloha byla jasná, a tak viděl miliony hvězd. Pak se stalo v jeho nitru něco, co mu navždy změnilo život. Díval se na své ruce, cítil své tělo a najednou zaslechl vlastní hlas, jak říká: „Jsem stvořen ze světla, jsem stvořen z hvězd.“ Znovu pohlédl na oblohu a uvědomil si, že hvězdy světlo nevydávají, ale že jsou z něj samy stvořeny. „Vše vzniká ze světla“, řekl „a zbylý prostor není prázdný.“ A věděl, že vše, co existuje, je jednou živou bytostí, a že světlo je poslem života, protože je živé a obsahuje všechny informace.

 

Každého dokázal pochopit, ale nikdo nerozuměl jemu. Věřili, že je vtělením Boha, a on se vždy, když to slyšel usmál a říkal: „Je to pravda. Jsem Búh. Ale Bohem ste i vy. Jsme stejní vy i já. Jsme obrazy světla. Jsme Bohem.“

 

Aj tieto pasáže z knihy ma veľmi zaujali. Sú hlboko pravdivé... Na konci knihy sú ešte modlitby, ktoré Vám iste veľa dajú.

 

Kde si ju môžete kúpiť?


 Ako AUDIOKNIHU >>> Vypočujte si ukážku a kliknite na ľavú časť bannera.

 
Ako KLASICKÚ KNIHU >>>

 martinus.sk

  •  

 

 

Ak radi počúvate, knižku si môžete zohnať aj ako audioknihu na tomto odkaze

 

Prečítajte si recenzie na ďaľšie skvelé knihy:

 

 

ebook zadarmo