Vitajte.Peter Gašparík

 

Volám sa Peter Gašparík. Mám 36.rokov a žijem v Trenčíne. Publikačnej činnosti sa venujem 8.rokov.

 

Môj príbeh:

>>> čím som si prešiel a aké boli tie prvé AHA momenty, ktoré ma postavili pred zmenu sa dočítate tu >>>

 

      Na stránke nájdete články z oblasti zdravia, zdravého životného štýlu, mám tiež blízko k  alternatívnym formám liečenia. Oblasťami, ktoré som preštudoval teoreticky i prakticky- boli očistné fyzické procedúry od klystýrov, hladovky, urinoterapiu, reflexológiu, liečbu olejom. Neskôr som sa venoval viac jemnejším očistným metódam ako sú meditácie, vnímanie prírodných energií a hlavne znovu nachádzania seba samého cez vnútorné poznania. Prešiel so si svoju cestu, no mám pocit, že som ešte len na začiatku.

 

 

      masáže v trenčíne, peter gašparíkZaujíma ma tiež vedomý kontakt s telom, práca s telom na rôznych rovinách. Či cez prácu maséra, ktorú vykonávam, alebo cez vnútorný rozvoj, šport, prekonávanie limitov na vonkajšej, či vnútornej úrovni. Momentálne som všetky tieto skúsenosti viac-menej spojil do jedného celku. Všetko sa to deje veľmi prirodzene. Niečo nové príde a iné sa trochu vzdiali.

 

 

    Neustále sa učím, vzdelávam, či už v oblasti masáží, vnútornej rovine, alebo osobného rastu. Zaujíma ma čínska tradičná medicína, orgánové dráhy- /meridiány/. Napríklad ako tok energie v tele ovplyvňuje naše zdravie. Ako naše myšlienky tvoria náš svet...  Aktívne cvičím Tai Chi, jogu, behávam, posilujem, chodím rád bosý po lúkach, či lese. Občas si zahrám na píšťalu koncovku niekde v prírode.

 

peter gašparík

        

Stránka, na ktorej sa práve nachádzate je mojím pomysleným odtlačkom. V článkoch nájdete mnoho zo mňa, moje vnímanie sveta a javov okolo mňa a vo mne. Taktiež rôzne výsledky mojich pozorovaní, ktoré sa postupne pretavili z praxe do textových podôb. Nájdete tu články z rôznych tém, ktoré ma zaujímajú a istým spôsobom ovplyvnili môj život. Sú tu, pretože mám pocit, že môžu pomôcť, nasmerovať, uzdraviť, či motivovať aj druhých ľudí.

 

Mnohým ľudom už tieto články pomohli a ja verím, že keď ste tu prvý krát- budú rovnako užitočné aj pre Vás.

 

          Texty sú mojím vyjadrením k daným témam. Môžete i nemusíte s nimi súhlasiť. Netvrdím o nich, a ani ich nevydávam za jedinú čistú pravdu. Názorov môžeme mať každý veľa. Články sú však písané so srdcom a zodpovedne, preto verím, že Vás v mnohom určite posunú.

 

s pozdravom Peter Gašparík

 

Foto- Pavol Gálik

 

  • Názor čitateľa k témam tejto stránky.

 

Plne sa zhodujem s Vašim tvrdením "Dozviete sa so mnou veľa podnetných vecí a určite môžete iba získať." Pripravujem si obidva čajíky so zázvoru, náhodou som minule kúpila v samoške pu-erh, už tam kupovať nebudem. Robím si klystír, zatiaľ len s vodou s citrónom. Cvičenie na rozhýbanie chrbtice je naozaj účinné. Teraz nacvičujem pozdrav slnku. Už som sa s ním stretla, ale nevedela som o čo ide. Práve raňajkujem kašu z vločiek. Prestala som ju variť, už len zalievam prevarenou, teplou vodou ( nie horúcou), pridám ovocie a vrch posypem suchými pohánkovými vločkami a ešte veľa ďalších vecí, o ktorých píšete ma oslovilo. Nepravidelne  chodím do sauny a na masáž. Dúfam, že niekedy ma budete aj masírovať, hoci ste "trošku" ďaleko. O tom, že reflexnou masážou chodidiel sa dajú odhaliť zdravotné problémy som už počula len neviem, resp. nehľadala som, kto ju robí. Niektoré kroky na ceste som už robila aj predtým, na niektorých musím ešte popracovať. Ráno ďakujem za to, že som sa dožila dňa a večer za celý prežitý deň.
Ako som už napísala, ďakujem, že ma cesty zaviedli na Vašu stránku a prajem všetko dobré vo Vašom pracovnom a osobnom živote. Pri Vašom prístupe, to ináč ani nemôže byť.

pani Mária. Š.

ebook zadarmo