Hladovka- očista tela, mysle a duše- 2.časť

10.05.2015 17:33

Prvú časť tohto článku nájdete tu.

 

Čo sa v tele deje počas hladovky?

 

 • Aktívne sa zapája celý imunitný systém od okamihu, keď vyšlete signál- Hladujem a robím tak z dobrej vôle očistiť sa a prijať seba samého taký aký som. Hladujem, pretože chcem. Hladujem dobrovoľne. Dobrovoľne sa na čas vzdávam jedla. Hladujem a som šťastný.
 • Ak by ste hladovali proti svojej vôli, alebo neboli s týmto rozhodnutím plne stotožnení, celý proces by prebiehal pomaly, alebo by neprebehol vôbec.
 • Telo trávi seba. Teda všetky tukové, rakovinové, choré a napadnuté, poškodené bunky telo vypratáva von. Robí si poriadok. Chorobné procesy sa zastavujú a začína liečenie. Pokožka otvára póry a vzniká silnejší zápach potu. Rozjasňuje sa zrak, zlepšuje sluch. Nastáva vyplavovanie negatívnych programov v našom podvedomí. Telu i duši môžeme pomôcť podpornými činnosťami o ktorých si povieme ďalej.
 • Akékoľvek poškodené a choré bunky sa /záleží podľa času hladovky, sily Vašej vôle a podporných procesov/ odstraňujú pľúcami, kožou, stolicou, močom. Vytvára sa silný biely povlak na jazyku. Začína zapáchať z úst a je možný aj výtok z uší a očí. Pri dlhšej hladovke sa vyplavuje z koreňových kŕčkov zubov hnis a ložiská sa uvoľňujú.
 • Platí zásada. Čím viac je telo zanesené, tým potrebuje dlhší čas na očistu. Pri jednodňovej hladovke sa stihnú odstrániť tukové a choré bunky. Čiastočne vyčistiť krv, no hlbšie zasadené ochorenia sa nevyčistia. Ale môžu sa oslabiť.  Telo postupuje od najľahšieho čistenia k zložitejším.
 • Zmena psychických stavov. Prvé hodiny hladovky sú väčšinou v poriadku, pokým sa neohlási prvý hlad. Telo si pýta jesť a pudy sebazáchovy sa ozývajú. Nevenujte mu pozornosť a snažte sa byť sami. Veľkí mudrci a učitelia ľudstva hladovali osamote v lese, na púšti, na hore. Pokiaľ nemáte možnosť byť sami, rozptýľte sa. Zamestnajte sa hocakou činnosťou. Hlad prejde a vy preskočíte veľkú prekážku. Nebojte sa, že nebudete vládať, či spadnete od hladu z nôh. Naša spoločnosť je prekŕmená a presýtená všetkým tak, že si dnes veľa ľudí nevie ani predstaviť byť jeden, dva dni bez jedla. Myslia si, že to nezvládnu. No to nepoznajú svoje možnosti, pretože zdravý a výkonný človek dva dni bez jedla hravo zvládne.
 • Už ste sa rozptýlili a vykonávate nejakú činnosť. Jedlo nech je posledné na čo myslíte a urobte si veci, ktoré ste predtým nestihli. Budete mať viac času a síl, pretože – čas predtým strávený nákupom, prípravou a konzumáciou jedla Vám teraz zostane na inú činnosť. Budete sa cítiť ľahší a sviežejší, pretože sa Vám odľahčí tráviaci trakt a zrazu máte viac energie.

 

Prečo budete mať viac energie, keď nejete? Nemá to byť naopak? Vysvetlím.

 

Energia Hladovky.

 

Živíme sa jedlom, ktoré má hrubú  a jemnú energiu . Jedlo je energia.  Hrubá je sústo v našich ústach a jemná je energia, týmto sústom nasiaknutá a získaná. Potraviny so silnejšou energiou a nízkym glykemickým indexom ako obilniny, strukoviny,  prírodná ryža Natural, celozrnné pečivo, morské riasy, melasa, med obsahujú viac energie. Oproti čistému bielemu cukru, bielym rožkom, chlebu, normálnej bielej ryži, mlieku- tie majú menej energie. Mäso je iná parketa a tiež obsahuje veľa energie, no pred a po hladovke na neho radšej zabudnime. Prečo máme viac energie keď hladujeme? Samozrejme myslím počas hladovania, neznamená to, že na to, aby sme mali veľa energie budeme hladovať do konca života. Myslím, že sa chápeme.

 

hladovkaEnergia z potravy sa potrebuje telom využiť. Na tráviace procesy a pochody, sekréciu, resorpciu, je potreba energie. Aby sa vylúčili tráviace šťavy, všetko sa premiešalo a vstrebalo tam, kde má. Telo na tieto pochody používa energiu z potravy a ak jej má málo, tak i z tukových buniek a tukových zásob glykogénu v pečeni. Tiež energiu zo svalov. Keď sa najeme, je nám väčšinou aj teplo, pretože potrava obsahuje i tepelnú energiu. Na spracovanie jedla /je veľký rozdiel akého jedla a v akej kombinácii/ teda telo potrebuje energiu. Ak mu jedlo odoberieme, energia v tele zostane. Nebude síce z jedla, ale z organizmu samotného. Energia predtým spotrebovaná na trávenie potravy sa presunie k inému pôsobeniu. Na odstránenie chorých a mŕtvych buniek, vyčistenie, odľahčenie organizmu. Tráviaci systém sa zastaví a oddychuje. Pohyby čriev ustanú. Celé telo sa dostane do fáze pokoja. Ale naopak - imunitný systém sa naštartuje.

 

Názorný príklad.

 

Ako funguje imunitný systém počas hladovky si ukážeme na príklade. Máme pred sebou trojprúdovú diaľnicu. Chodia po nej autá, kamióny. Popri diaľnici stojí veľa ľudí. Vyzbrojení sú metlami, fúrikmi, lopatami. Na ceste je veľa neporiadku, papierov, plastových fliaš, celá je zanesená blatom a slamou. Títo ľudia by chceli vyčistiť diaľnicu, ale pre veľký počet áut je to skoro nemožné. No vy panujete nad touto diaľnicou. Ona je vo Vás. Vy ste  pánom situácie. Začnete hladovať a postupne ruch a zhon na diaľnici ustane. Autá chodia už menej a stále zriedkavejšie. Odrazu je cesta prázdna. Ľudia  konečne preskočia zvodidlá a počínajú pracovať. Začnú umývať, čistiť, zametať. Odnášajú odpad z diaľnice preč.

 

To je hladovka. Diaľnica je Vaše telo, to oddychuje, imunitný systém sú zase ľudia na diaľnici. Tí pracujú, je to ich úloha. Oni sa tomu tešia. Pretože ste im poskytli možnosť byť potrební. Ak by ste nehladovali, chudáci by sa stále pokúšali cestu čistiť, no bol by to risk. Môže ich zraniť auto. Preto aj vyčistia menej.  Táto situácia dáva vzniknúť mnohým skrytým chorobám a ložiskám, v tele neviditeľným. Prejavujú sa ako naše emócie, sú v našej povahe. Až po čase vyústia na povrch v podobe fyzickej choroby. Nestalo by sa to /alebo by ochorenie nebolo tak silné, či by ochorení bolo v tele menej/ ak by ste dali pokyn zastaviť autá a imunitný systém by tak poriadne vyčistil diaľnicu. Autá by potom prúdili rýchlejšie, bezpečnejšie, pretože po čistej ceste sa ide iste ľahšie. A rýchlejšie. Autá prenášajú pre naše telo potrebný náklad. Ten sa po čistej ceste dostane skôr tam, kde má, než po zanesenej a preplnenej zápchami.

 

Pozitívne slová pri hladovke.

 

Je veľmi dôležité počas celého liečebného procesu myslieť pozitívne a s úctou o svojej hladovke. Len tak sa dá podporiť celý priestor očisty do zdarného  konca.

G. Malachov hovorí o pocitoch hladovky toto, citujem:

 • Dnes som odovzdal svoje telo životnej sile, aby sa vnútorne očistilo a obnovilo.
 • Každou minútou hladovky odstraňujem zo svojho fyzického tela usadeniny a jedy. Každá hodina hladovky čistí moje vedomie. Som stále šťastnejší a plný energie.
 • Hodinu za hodinou svoj organizmus spevňujem.
 • Keď hladujem, používam rovnaký  postup duchovnej, fyzickej a rozumovej očisty aký používali veľkí učitelia ľudstva.
 • Keď hladujem, som schopný plne kontrolovať svoje pocity. Žiaden falošný pocit hladu, ľútosti, alebo nepohodlia ma neprinútia k tomu, aby som hladovanie prerušil. Svoju hladovku úspešne ukončím, pretože verím v Boha, prameniaceho v hĺbke môjho organizmu.

 

Povedali sme si AKO hladovať a aj PREČO. Teraz si povieme KEDY a pár praktických RÁD pre nových nadšencov hladovania.

 

 

Kedy hladovať?

 

Zariaďte sa podľa Mesiaca. Dobré je spojiť sa s jeho očistnými účinkami v Splne a Nove. Ešte lepšie je využiť tzv. Jogínsky pôst. /hovorí samu aj deň Ekadaši/ Tento deň je jedenásty deň po Splne a Nove Mesiaca. Pričom samotný deň Splnu a Novu sa nepočíta. V kvalitnejších lunárnych kalendároch je tento deň aj označený ako Jogínsky pôst. Týmto spôsobom si to môžete vyrátať. Tento deň je zvláštny tým, že ak sa počas neho hladuje, telo sa vyčistí naozaj veľa, pretože energia Zeme i Mesiaca veľmi dobre vplýva na celkovú očistu. Ale môžete skúsiť aj Spln, či Nov. Tu sú účinky tiež silné.

 

Samozrejme je veľmi individuálne podľa konštitúcie daného človeka, podľa jeho stavu znečistenia organizmu, jeho povahy, nálady, jeho vôle, viery a presvedčení že mu hladovka pomôže.  Preto sú výsledky vždy rozdielne a treba sa aj tu porovnávať len sám so sebou.

hladovka

 

Ako začať a ukončiť hladovku?

 

Začnite  36.hodinovou hladovkou, tá lepšie  časovo končí. Napríklad je 18. hodín večer a Vy ste sa už dva dni v mysli pripravovali na hladovku. Zajtra je spln, alebo jogínsky pôst. Viete, čo je hladovka, čo sa pri nej deje a čo treba robiť. Dajte si ľahkú večeru. S jedlom skončíte o 18:30.  Chvíľu si oddýchnite a skúste si prečítať slová Malachova z tohto článku. Alebo si ho prečítajte celý. Zasejte do seba myšlienku, že toto bolo nateraz vaše posledné jedlo a od teraz už hladujete. Večer už hladný nebudete, no ráno možno. Zamestnajte sa a vôbec na jedlo nemyslite. Ste silní a jedlo Vás nemôže ovládať. Veľmi dôležité sú myšlienky. Ak sa objaví pocit hladu, rozptýľte ho. On sa objaví opäť, no potom by už mal zmiznúť. Zrazu Vaše telo skrotne, pretože bude cítiť, že ste v hladovke neoblomní. Keď budete neoblomní, pocity hladu takmer neprídu. No ak budete pochybovať, vyslanci hladu prídu a budú stále s Vami. Už sa nebudete môcť sústrediť na očistu a seba samého. Aj slabého býka napadnú vlci skôr ako silného... Buďte silným býkom, či čím chcete, ale buďte silní! Celkovo je hladovanie ľahká vec a nie je také zložité ako sa to možno zdá. Akonáhle sa začnete cítiť silnejšie a sviežejšie, sami na sebe spoznáte prílivy nových energii, už sa Vám ani jesť nebude chcieť. Spoznáte tak Váš vlastný priestor ticha a pokoja vo Vás.

 

Môžete začať aj takto.

 

Dobre. Začali ste o cca. 19- tej hodine večer. O  7-mej ráno už hladujete 12 hodín. Aj v spánku sa hladuje. Pokračujete celý deň až do 19 tej. To už hladujete 24.hodín. Môžete, ale aj nemusíte proces prerušiť. Ak cítite, že telo si žiada viac hladovať, pokračujte do 7-mej ráno, kedy už hladujete 36.hodín. Lepšie je predĺžiť dobu na 36.hodín, lebo v tomto prípade by ste jedli /ukončili hladovku/ navečer. Jedlo by zostalo v tele cez noc. Lepšie je ukončiť hladovku ráno. Vychádzam z osobných skúseností, Vy sa ale zariaďte podľa Vašich možností. Ak skončíte o 7-mej ráno, hladovali ste 36.hodín. Dajte si sprchu, dobre si vyčistite zuby a povlak z jazyka. /prídeme k tomu o chvíľu/ Ako prvé jedlo sa odporúča mrkvová šťava. Potom dusená kapusta. Nie čerstvá. Tá vytvára veľa plynov v žalúdku.

 

Treba si uvedomiť, že celý Váš tráviaci systém akoby spal a ak ho zobudíte párkami s vajíčkom a syrom, zapijete to mliekom- vážne ohrozíte Vaše zdravie!!! Výsledok hladovky si zablokujete a bude vám nepríjemne zle. Ak si nemáte možnosť urobiť ráno čerstvú šťavu z mrkvy, kúpte si deň pred hladovkou šťavu v krabici. Síce nie je taká účinná, ale lepšie ako nič. Šťavu hryzte. Potravu trávime už v ústach a takto sa natrávená šťava s vašimi slinami dostane do ospalého žalúdka. Ten bude mať s ňou oveľa menej práce akoby ste ju do seba narýchlo naliali. Potom si pripravte dusenú kapustu a zjedzte ju.  Mrkvová šťava i kapusta na pare Vám prebudia telo a vyčistia zbytky potravy z čriev, odplavia nežiadúce látky.  Na obed si dajte ľahké jedlo, prírodnú ryžu natural s tofu a zeleninou na pare. Od tohto obeda môžete začať pozvoľna jesť ako obvykle.

 

Praktické odporúčania počas hladovky.

Môžete aj nemusíte, je to na Vás. Ale všetky pomáhajú.

 

 • Stráňte sa čo najviac kontaktu s druhými ľuďmi. Hladovka je Vaša súkromná vec.  Sústreďte sa na seba a na vašu očistu. Čítajte si, urobte si výlet do lesa, prejdite sa. Hlavne nepozerajte televíziu, počítač. Pustite si pokojnú hudbu. Sústreďte sa čo najviac na seba.
 • Nehovorte iným, že hladujete. Ak sa Vás spýtajú prečo nejete, povedzte, že nemáte hlad. Hladovku stále veľa ľudí nechápe a zbytočne by ich možné reči  narušili Vaše emócie.
 • Sledujte vaše emócie, pretože pri hladovke sa čistí i podvedomie, aura. Hladovka dáva vyniknúť potlačeným pocitom. Ak budete mať chuť plakať, plačte.. Kričať, kričte. Dajte Vašim pocitom voľný priebeh. Je potreba byť úprimný k sebe.

 

 • Ak niekto začne vo Vašej blízkosti hovoriť o jedle- slušne odíďte. Už myšlienka na jedlo prebúdza v našom tele tráviace reakcie.
 • Počas očisty nenakupujte jedlo, ani nechoďte do obchodov. A už tobôž nie do obchodov s jedlom. Človek sa živí už i vibráciami jedla. Jedlo, či už reči o ňom, myšlienky, pocity, alebo fyzická blízkosť jedla, jeho prítomnosť, vôňa, to všetko je  pre Vás TABU.
 • Čistite si jazyk pre každým príjmom tekutín. Asi v polovici hladovky Vám začne zapáchať z úst. Na jazyku sa začne tvoriť biely povlak. To sa telo čistí. Je dobré si vtedy umývať zuby aj 5x za deň a zotierať povlak z jazyka stierkou na to kúpenou. Tú dostanete v každej lekárni. Uvidíte koľko hlienu z neho pôjde dole. To všetko teraz z Vás odchádza. Aj v hlienoch sú skryté temné emócie. Uvidíte ako sa budete cítiť skvele.

 

 • Počas hladovky sa sprchujte výhradne teplou až veľmi horúcou vodou. Preto, lebo za istý čas Vám začne byť trocha zimšie. Telo neprijíma potravu a v jedle je tepelná energia. Preto si za každú cenu chráňte teplo Vášho tela. Teda. Počas hladovky nezostávajte bosí, vyzlečení, nahí, spite v teplých ponožkách, sprchujte sa horúcou vodou. Noste červené, zelené, oranžové, žlté farby oblečenia. Tie držia teplo.
 • Ak ste niekedy skúsili urinoterapiu, teraz je na to najlepší čas. Práve vlastná moč vynikajúco podporí čistenie tela počas hladovky a telo sa nabije energiou v nej prítomnej. O tomto píšem v článku -Urinoterapia v teórii a praxi-, nachádzajúceho sa v tejto rubrike. Poviem len, že masáž vlastnou močou vo vani, podporí celkový liečebný efekt hladovky obrovským spôsobom. Uľahčíte aj prácu Vášmu srdcu.
 • Pred prvým príjmom jedla si vyčistite zuby, jazyk a dajte si na kúsok chleba trochu cesnaku. Ten s chlebom dobre požujte a pozor- Vypľujte ho von. Neprehltnite ho, pretože cesnak na žalúdok po hladovke je hotová katastrofa. No v ústach Vám cesnak vyčistí priestor od všetkých baktérií a zárodkov, ktoré sa čistením kefkou nedajú odstrániť.
 • Tiež po prvom jedle ak dostanete chuť na všetko možné, brzdite. Skúste  mrkvovú šťavu a dusenú kapustu , poprípade malú porciu kaše z ovsených vločiek varených vo VODE. Nie v mlieku! Iné jedlo až do obeda už nemajte. Kašu zjedzte planú, bez medu, cukru, či hocičoho  iného.  Ani hrozienka netreba. Skúste čistú kašu. Ak sa doslova napcháte všemožným, pretože ste už dva dni nejedli, len Vám bude zle, pretože žalúdok je stiahnutý a ešte nie je pripravený na veľké porcie. Hladovka nás učí aj citlivo a s láskou vnímať svoje telo a emócie. Je veľký UČITEĽ.

hladovka, hlad

 

Pitný režim počas hladovky.

 

Pite len čistú, vlažnú vodu. Alebo skúste vlastnú moč. To je ešte lepšie. Vaša moč bude mať na začiatok mútnu farbu, no potom sa vyčistí a bude priehľadná. Moč všetko zrýchli. No máme na výber. Len žiadne kávy, čaje, malinovky, bublinkové sladké nápoje a podobné veci. Vyskúšajme čistú neperlivú vodu, najlepšie minerálku. Aj tú treba piť vlažnú. Alebo si ju pred prehltnutím zohriať v ústach. Samozrejme, žiadne mlieko, alkohol. Aj bylinný čaj už musí telo istým spôsobom tráviť... Pite koľko bežne pijete, možno o niečo viac ako obvykle. Sú aj suché hladovky, bez vody, no to teraz netreba. My zostaneme pri našej vode.

 

Hladovka je mocný nástroj liečenia. Niektoré nemocnice ju používajú ako liečebnú metódu. Len škoda, že  nie na Slovensku. U nás dávajú v nemocnici chorým ľudom väčšinou prekombinovanú stravu,  často  s chemikáliami a umelými prísadami. A práve ak sme chorí, mali by sme jesť menej a len jeden-dva druhy potravy v jednom jedle. Viac piť. Zviera v chorobe prestane prijímať potravu. Preto, lebo je spojené s Prírodou viac ako my. My sme na to zabudli. Vie, že ak nebude prijímať jedlo, rýchlejšie sa vylieči. Takto telo energiu spotrebuje na liečenie, a nie na trávenie. Hladovka spája so sebou. Odkrýva mnoho netušeného, zoceľuje nás, posiluje našu vôľu a očisťuje. Prajem Vám všetko dobré na Vašej Ceste i v hladovaní. Samozrejme všetkého s mierou. A v rovnováhe.

 

Môj tip na knihu o Hladovke.

Ak sa chcete dozvedieť o hladovke viac, odporúčam Vám skvelú knihu od G.P.Malachova- Léčivá detoxikace hladem.

Nedá sa všade zohnať, ale tu ju zoženiete.

 

KAM ĎALEJ? - PREČÍTAJTE SI AJ...