Ako sa zmeniť? 2.časť

12.05.2015 11:51

Prvú časť tohto článku nájdete tu.

 

Môžu nastať rozličné očistné krízy. Plač, hnev, smútok, náladovosť. Toto všetko sa cez Vás potrebuje prejaviť, pretože staré energie na ktorých ste vibrovali sa nemajú ako uvoľňovať.  Prejavujú sa cez tieto emócie. Je dôležité prijímať a počúvať tieto pocity. Tiež s nimi pracovať ako s prostredníkmi a pomocníkmi, nie s nimi bojovať. Aj pri pretrhnutí priehrady sa rúcajú múry s rôznym pukotom. Takýto pukot vo Vás bude vyvolávať hnev, smútok. Všetko nech to cez Vás prejde. Potrebujete to a verte, že si skutočne hovorím z vlastných skúseností. Potom je tu minulosť. Minulosť, teda Vaše staré návyky, spôsoby vnímania vecí, žitia, pozerania na svet, všímania si. Aj to sa začne rúcať. Vždy nás opúšťa to, čo nás už nepotrebuje ovládať a prichádza to, čo nás má tvarovať. Zhrnul by som isté body na ceste k odhodeniu toho, čo nie sme my - takto:

 

 • Vytýčenie si hraníc.
 • Ocenenie začne vychádzať z nás a už ho tak nečakáme od iných.
 • Postavenie si základov seba samých na svojej individualite a sebaúcte.
 • Sebaúcta. Mám sa rád a len tak môžem mať rád iných. Zaslúžim si to najlepšie.
 • Stretnutie sa so svojou Temnotou.
 • Umenie povedať NIE.
 • Dobrý neznamená byť mäkký...
 • Vyjadrovať seba, zo svojho vnútra- nie ako to chcú, alebo sú zvyknutí od Vás iní.
 • Mať veľa odvahy na stretnutia s našimi osobnými démonmi- minulosť, strach, vina, hnev.
 • Tiež nabrať silu a odvahu na vytvorenie nových pozícií vo Vás a stretnutie sa s energiami od známych, často nechápajúcich Vašu premenu.

 

Vždy nás opúšťa to, čo nás už nepotrebuje ovládať a prichádza to, čo nás má tvarovať.

 

Vyjadrovať seba, ale nepustiť ku kormidlu ego.

 

No pozor. Keď začnete vyjadrovať seba, vždy sa snaží uzdu chytiť naše ego. Pretože začnete cítiť v sebe silu a tá je pre ego ovládanie, manipulácia. Sila je stáť si na svojom a udržať si názor aj za cenu nepochopení. A hlavne byť k sebe a druhým úprimný. Na to je naozaj treba kopec odvahy. Práve ego je to prvé, čo vo Vás vycíti premenu a začne sa ako prvé drať na povrch. Ego ste si nemohli dovoliť, keď ste si nehájili Vaše záujmy a radšej ste sklopili uši. Ego sa hnevalo, pretože sa potrebovalo prejaviť osočovaním a hodnotením iných. No keď ucíti Vašu premenu, to, že na rovnakú situáciu nereagujete sklopením uší, vyrazí do útoku. Chce sa prejaviť a ovládnuť Vás, situáciu. Budete mať sto chutí iných posudzovať, bojovať s nimi, hádať sa. Tu je ten okamih, kedy je nutné rozpoznať v sebe ego a skrotiť ho. Teda prejaviť svoju silu nie ohováraním, posudzovaním a násilím /ego/, ale postojom k sebe, sebaúctou, sebareflexiou, aj priznaním si chýb, hranicami a vlastným priamym postojom, úprimnosťou. Toto je už naozaj premena osobnosti... A vysoká škola samého seba.

 

 

My si vyberáte, My tvoríte, My máte na výber. Vždy.

 

Ďalšie veci, ktoré nás netvoria sú viac všeobecnejšie. Sú to reklamy, médiá, „celebrity“, bulváre, ale aj komerčná strava fast foodov, konzumný spôsob života pri telke, netvorenie, apatia, nezáujem, nevedomosť, porno, počítačové hry, tipovanie, nechať sa ovládať.  Počítajte s tým, že matrix okolo nás nechce človeka, ktorým ste sa teraz možno rozhodli stať. Počítajte s tým, že Vaši známi, priatelia a rodina nepoznajú Vašu skutočnú silu. Nevedia kto ste, ale je to v poriadku. Je dôležité nechať každého žiť život, ktorý si vybral. Nepoznajú Vás pretože ste sa neprejavili, pretože ste sa stále báli ako len budete pred druhými vyzerať, keď pred nimi prejavíte seba. Tým, že poviete Nie, tým, že si vytýčite hranice. Svoju silu nemôžete získať pokiaľ ju neprejavíte. Mnoho ľudí nedokáže povedať Nie po celý svoj život. Nedokáže povedať, čo si myslí o svojom susedovi, ktorý mu vyhráva na plné pecky, keď je čas na spanie, -nedokáže. Pretože naša znížená sebahodnota nám velí- to je dobré, veď sa to stáva, stojí Ti to za to sa rozčuľovať? Ale Vy sa nemusíte rozčuľovať, aj keď sa tomu zo začiatku nevyhnete. Toto a mnohé iné nám velí naše zranené sebavedomie a malá sebaúcta. No ak v sebe precítime zdravú sebaúctu, susedovi povieme, čo si o ňom myslíme  tak, že si to zapamätá. Či sa poznáte týždeň, alebo desať rokov. Naše hranice si tvoríme len my sami. A aj my sami ich ničíme stálym ustupovaním, zapchávaním uší, strachom z nepochopenia, strachom z nahnevania, nepochopenia iných. Ak všetko toto budete robiť s rešpektom k iným a úctou, budete sami spokojní, pretože druhí buď začnú jestvovať na nových energiách /pokiaľ sa k Vám budú chcieť priblížiť a pochopia, že sa nezachovali správne/, alebo odídu. No žitie je aj o zmenách a ak zostaneme zatvrdnutí v tom starom, pretože je nám tam dobre – o to ťažšie bude nové prebudenie.

 

Pripravte sa na to, čo nečakáte.

 

Ak začnete žiť s novými energiami, pribudnú i nové aktivity, ľudia vo Vašom okolí, hoci pár Vašich starých známych môže poškuľovať a hnevať sa na Vás z mnohých dôvodov- je dôležité stáť si na svojom. A rovnako potrebné je priznať si chybu. Prísť s prosbou o odpustenie. To tiež veľa ľudí nevie. Lenže nám neprislúcha hodnotiť iných. Najťažšie je ohodnotiť seba. Skúsme si zodpovedať v percentách na tieto otázky.

 

 • Na koľko sa máte radi?
 • Na koľkých percentách je Vaša sebahodnota?
 • Viete povedať Nie?
 • Nakoľko ste ku sebe úprimní?

 

Ak budete chcieť niekoho súdiť, alebo porovnávať sa s iným, odpovedzte si na tieto otázky a Vaša nová sila Vám dá malý preplesk. Zastaví vás, pretože to, čo si vybudujeme sami, bez učebníc a účastí v krúžkoch, to si najviac vážime. To Vám nik nezoberie. Často to stojí krv aj kopec sĺz, no nesnažte sa aby Vás v tomto niekto pochopil. Na začiatku to možno ani Vy sami nebudete chápať. Je to len Vaše a túto novú podstatu budete stále zdokonaľovať. A zrazu to príde...

 

Pokoj v duši.

 

Pokoj v duši, dôvera v chod všetkých vecí a mnoho otvorených dverí. Keď sa pozriete za seba, bude sa Vám to zdať ako výhľad z hory. Maličké a už sa nechcete vrátiť. Potrebujete odísť. Zo starého, aj keď pohodlného a teplého brlohu. A vyzuť si topánky. Prejsť sa horskou lúkou na boso, napiť sa zo studeného lesného prameňa. Okúpať sa v ňom, nahí až na kosť.

 

Otočte sa a uvidíte, čo už nie ste. Toto ste boli. Boli ste síce v pohodlí a pokoji, no platili ste za to cenu nízkej a poškvrnenej sebahodnoty, neúprimnosti voči sebe a tak aj k iným. Živili ste svojou silou Vašich skrytých démonov, ktorí z Vás žili. Aby z Vás mohli žiť, poskytovali Vám ilúziu pokoja a lásky.  Boli ste ako zlatý vtáčik, ktorý zlatou klietkou a provizórnym, falošným bezpečím platí za svoju slobodu. Žiadna klietka ale nenahradí voľný let, nech je akokoľvek zlatá...

 

KAM ĎALEJ? - PREČÍTAJTE SI AJ...